Dekoracja stołu weselnego

15 Marzec
2016

Wystrój sali weselnej wpływa na cały nastrój wesela. Każda panna młoda, która pieczołowicie wybiera suknię ślubną na pewno chciałaby, aby wszystko podczas przyjęcia wyglądało idealnie i pięknie, tak jak ona. Z dekoracją stołu powinien być związany motyw przewodni ślubu a także dodatki jakie wybrali państwo młodzi. Poniżej klika inspiracji, które pomogą w wyborze wystroju weselnego.

Ekologia i natura

Organizowanie przyjęcia weselnego pod gołym niebem daje nam dużo możliwości związanych z dekoracjami bo można wykorzystać naturalne elementy, znajdujące się dookoła. Motyw kwiatów i natury bardzo dobrze sprawdza się na tego rodzaju przyjęciu. Po pierwsze można pomyśleć o zastąpieniu tradycyjnych bukietów gałęziami z szyszkami i jagodami, które są bardzo oryginalne. Jeśli ślub organizowany jest jesienią można wykorzystać świece natomiast wiosną młode gałązki mogą być materiałem, który zastąpi z powodzeniem obręcze na serwetki. Winietki można wykonać z liści, na których będą znajdowały się imiona gości.

Wesele tematyczne

To bardzo popularny wybór wśród młodych par, daje on wiele możliwości i wyzwala kreatywność. Najważniejszą sprawą jest wybranie motywu przewodniego, a może być on filmowy, retro, PRL czy też w stylu disco.

Wesele organizowane w ogrodzie daje możliwość wykorzystania małych, srebrnych doniczek, które można umieścić na stołach. Ciekawym wyborem będzie zastawa stołowa z motywem zieleni.

W stylu disco możemy wykorzystać dyskotekowe kule, które rozbłysną się milionem kolorów w czasie zabawy.

Jak szukać inspiracji?

Na początku należy porozmawiać z drugą połówką, żeby porozumieć się w kwestii stylistyki wesela. Musi ona pasować do okazji, lokalizacji a także do gości. Warto przejrzeć magazyny ślubne, gdzie roi się od ciekawych pomysłów i rozwiązań jak można je wykorzystać w praktyce.

Tradycyjne motywy weselne na pewno nigdy się nie znudzą i będą modne jednak jeśli para młoda jest odważna to może pomyśleć o oderwaniu się od niej, aby wykreować coś oryginalnego i pięknego, co uświetni ten wyjątkowy dzień.

To może Cię zainteresować